تهران – اقتصادی برتر – سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به گزارش مدیرعامل ایران خودرو دیزل، گفت: تولید اتوبوس پس از توقف ۹ ساله مجدد به چرخه تولید بازگشته و محصول جدیدی به نام «اتوبوس آمبولانسی» به تولیدات این شرکت افزوده شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، روح الله عباس پور در گفت‌وگویی در تشریح نشست امروز – سه‌شنبه – کمیسیون صنایع و معادن، گفت: در این جلسه مدیرعامل ایران‌خودرو و مدیر ایران‌خودرو دیزل حضور داشتند و گزارشی از وضعیت ایران خودرو دیزل ارائه کردند،  این گزارش شامل میزان داخلی‌سازی، رشد تولید، قراردادهای منعقد شده است.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بخش زیادی از قطعات موردنیاز برای تولید خودروهای سنگین داخلی‌سازی شده است و زیان انباشته این شرکت در مدت اخیز کاهش چشم‌گیری یافته است.

عباس پور افزود: قرارداد تولید اتوبوس میان ایران خودرو دیزل و شهرداری تهران به امضا رسیده است و تنوع خودروهای دیزلی افزایش چشم‌گیری پیدا کرده است در حال حاضر خودروهایی مانند اتوبوس، کشنده، ون و… در دست تولید است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که تولید اتوبوس پس از توقف ۹ ساله مجدد به چرخه تولید بازگشته است، ادامه داد: این شرکت محصول جدیدی به نام «اتوبوس آمبولانسی» تولید کرده است.