تهران- ایرنا- مجری پروژه‌های بیع متقابل شرکت برق حرارتی گفت: مجوز زیست محیطی احداث سه واحد بخار نیروگاه گازی سبلان (اردبیل) به ظرفیت ۴۸۰ مگاوات برای تبدیل نیروگاه به چرخه سیکل‌ترکیبی از سازمان حفاظت محیط زیست دریافت شد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو،”حمید سرداری” افزود: احداث واحدهای بخار نیروگاه سبلان اردبیل در قالب طرح‌های بیع‌متقابل به منظور افزایش تولید برق، پاسخگویی به رشد مصرف در منطقه و همچنین افزایش بازدهی نیروگاه‌های گازی با تبدیل آن به سیکل‌ترکیبی در دستور کار قرار گرفته است.
مجری پروژه‌های بیع متقابل شرکت برق حرارتی ادامه داد: نیروگاه سبلان دارای ۶ واحد گازی و سه واحد بخاری است که با تکمیل بخش بخار نیروگاه، مجموع ظرفیت آن به یک‌هزار و ۴۴۰ مگاوات خواهد رسید.
وی ظرفیت بخش بخار این نیروگاه را ۴۸۰ مگاوات اعلام کرد و گفت:‌ واحد اول بخار این نیروگاه بهمن‌‍ماه سال گذشته با شبکه سنکرون (متصل) شده است و بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته واحدهای دوم و سوم این نیروگاه نیز سال آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.
سرداری خاطرنشان کرد: افزایش تولید و پاسخگویی به رشد فزاینده بار در مرکز کشور به میزان ۴۸۰ مگاوات، بالا بردن بازدهی نیروگاه و افزایش آن به میزان ۵۰ درصد، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و دستیابی به صرفه‌جویی حداقل ۷۹۹ میلیون مترمکعب در سال و کاهش آلایندگی محیط زیست از جمله اهداف راه‌اندازی واحدهای بخار این نیروگاه است.

به گزارش ایرنا، نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل از نوع سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۱۴۴۰ مگاوات بوده که شامل ۶ واحد گازی ۱۵۹ مگاواتی مدل V۹۴/۲A و ۳ واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی در زمینی به مساحت ۸۰ هکتار است.