سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: بارندگی در سال آبی  ۹۹-١۴٠٠ نسبت به سال قبل از آن ۵٣ درصد کاهش یافت ولی در شهرهای استان تنش آب آشامیدنی رخ نداد. 

به گزارش ایرنا، محمد طاهری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در سال آبی ۹۹-١۴٠٠ بارندگی ۴٣ درصد نسبت به بلندمدت ٣٠ ساله در استان سمنان کاهش یافت که کاهش قابل توجهی بود. 

وی تاکید کرد: با پیش بینی کاهش بارش، تمهیدات ویژه از مهر٩٩ در نشست های تنش آبی شهرستان‌های استان سمنان در دستور کار قرار گرفت و پیش‌بینی‌ها و اقدامات باعث شد شهرهای استان در نقطه سر به سر گرمترین ماه‌های سال را گذراندند.
طاهری با اشاره به مباحث نشست های تنش آبی در شهرستان ها اضافه کرد : برای تولید، مصرف، اصلاح شبکه‌ها و ساخت مخازن در نشست های تنش آبی در سال گذشته و فروردین امسال تصمیم‌گیری شد تا استان با کمترین مساله از فصل گرم سال عبور کند. 
وی با اشاره به افزایش مصرف آب آشامیدنی از خرداد تا پایان تابستان در کنار افزایش دمای هوا نسبت به سال قبل، گفت: کرونا نیز باعث افزایش ١٧ درصدی مصرف آب آشامیدنی در استان سمنان شد. 
طاهری بیان کرد: به جز دوره های چندروزه در شهرهایی مانند شهمیرزاد، کمبود آب خاصی تابستان امسال در استان سمنان رخ نداد. 
وی درباره آب آشامیدنی روستاهای استان سمنان هم گفت: پیش بینی می شد ۵٠ روستای استان امسال در تابستان نیازمند آبرسانی با تانکر باشند که در عمل به ٣٠ روستا کاهش یافت. 
وی ادامه داد: از ٣٠ روستا ٢۶ روستا آبرسانی فقط به صورت کمکی و برای روزهای پایانی هفته که جمعیت افزایش می یافت انجام شد و فقط برای چهار روستا آبرسانی سیار انجام شد.

شرکت آب و فاضلاب استان سمنان ۶١ طرح آبرسانی در هفته دولت امسال با ۵۵٧ میلیارد و ١٧۶ میلیون ریال اعتبار داشت. 

درصد برخورداری از شبکه آب در شهرهای استان سمنان ۱۰۰ درصد و در روستا ۸۸ درصد است.