تهران- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه انتظار تحول مدیریتی بنیادین را در سازمان تامین اجتماعی داریم، گفت: باید پنج معیار اصلی انقلابی، کارآمدی، دست پاکی، فساد ستیزی و مردمی بودن را در این سازمان مورد توجه قرار دهیم.

به گزارش ایرنا، حجت عبدالملکی امروز (شنبه۲۰ شهریورماه) در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: بستن روزنه‌های فساد و مقررات‌زدایی را در اولین جلسه‌ وزارتخانه مطرح کردیم و در این زمینه ارزیابی می‌کنیم که حجم فساد باید سه ماه دیگر کمتر شده باشد.

وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت مردم است و با معیشتی و رفاه مردم در ارتباط است؛ بیش از ۵۰ درصد ارتباط مردم با سازمان تامین اجتماعی است.

این مقام مسوول با تاکید بر اینکه مجموعه صندوق‌های بازنشستگی حق الناس هستند، تاکید کرد: باید با این نگاه مدیریت کنیم که ما امانتدار مردم هستیم، در حالی که با اقداماتی که انجام شده هنوز رضایتمندی مردم در سطح بالایی حاصل نشده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: انتظار داریم حرکت با قدرت به سمت ارتقای دیجیتالی و کارآمد سازی اقتصادی محقق شود و مجموعه شستا باید پرقدرت تر از قبل اداره شود و سنت های غلط برچیده شود.

ممنوعیت هزینه‌کرد از امکانات صندوق‌ها برای سازمان مرکزی وزارت تعاون

وی با بیان اینکه روش های مدیریتی کار آمد و نوین به رشد مجموعه تامین اجتماعی کمک خواهد کرد، تصریح کرد: ثروت زیادی در صندوق ها نهفته است و اینها امانت هستند از این رو هزینه کرد امکانات از سوی سازمان ها و شرکت های زیرمجموعه برای سازمان مرکزی وزارتخانه ممنوع است.

عبدالملکی گفت: در تمام سال های بعد از انقلاب و به ویژه سال های اخیر، سازمان تامین اجتماعی جزو سازمان های پویا بوده است و در ۲ سال اخیر کارهای خوبی در آن انجام شده است.

وی با اشاره به انتصاب میرهاشم موسوی، مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: معتقدم این انتصاب، یک انتصاب بسیار کم نظیر و نادر است که در این وزارتخانه اتفاق می‌افتد؛ وی از ۱۲ سال قبل و از آن زمان که وزارت رفاه ادغام نشده بود، پست های مدیریتی داشت و از همین خانواده و جریان است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: وی یک جوان دانای انقلابی و از مصادیق بارز این تعبیر رهبری است که امیدواریم منشا تحولات بزرگی در مجموعه سازمان تامین اجتماعی باشد.

این مقام مسوول ادامه داد: به تامین اجتماعی عرق دارم زیرا اولین ورود پدرم به دولت از همین سازمان بود و اینجا را خانه خودمان می دانم.

به گزارش ایرنا، در این مراسم میرهاشم موسوی به عنوان مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی معارفه شد.