تهران-ایرنا- وزیر نفت درباره ساماندهی نیروی انسانی این وزارتخانه، گفت: در ۱۰ روز گذشته، تیمی از نخبگان وزارت نفت را برای ساماندهی نیروی انسانی این وزارتخانه بسیج کردیم و این موضوع اولویت کاری ما است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، جواد اوجی روز یکشنبه در حاشیه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در نخستین نشست مدیران وزارت نفت و اعضای کمیسیون انرژی، گزارشی از برنامه‌ها و اولویت‌های این وزارتخانه به اعضای کمیسیون ارائه شد.

وزیر نفت، تامین سوخت زمستانی، ناترازی و کسری گاز، تامین سوخت نیروگاه‌ها، فروش نفت، خام فروشی، احداث پتروپالایشگاه ها و زنجیره ارزش را از جمله مواردی عنوان کرد که در نشست امروز کمیسیون انرژی مورد بحث قرار گرفت و افزود: در این نشست نمایندگان دغدغه‌ها و سووالاتشان را با مقامات وزارت نفت مطرح کردند.

اوجی به دغدغه نمایندگان درباره ساماندهی نیروی انسانی این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: نیروی انسانی سرمایه کشور هستند و در  ۱۰ روز گذشته، تیمی از نخبگان وزارت نفت را برای ساماندهی نیروی انسانی این وزارتخانه بسیج کردیم و این موضوع اولویت کاری ما است.

وی، موضوع تامین نفت و گاز و سوخت نفت کوره برای نیروگاه‌ها را از دیگر موضوعات مطرح شده در نشست عنوان کرد و گفت: سطح مخازن نیروگاهی، امسال نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته است. در حوزه خام فروشی، بنا داریم با ارتقای کمی و کیفی پالایشگاه‌های فعلی و احداث پتروپالایشگاه‌های جدید بر اساس برنامه زمان‌بندی، دغدغه فروش نفت در سال‌های آینده را از بین ببریم.