تهران- ایرنا- رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سی.ان.جی با اشاره به اینکه وزیر پیشنهادی نفت شناخت خوبی از صادرات گاز دارد، گفت: اولویت اصلی جواد اوجی باید افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز در کشور باشد.

«محسن جوهری» امروز (دوشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، با تاکید بر اینکه جواد اوجی به عنوان وزیر پیشنهادی نفت در دولت سیزدهم گزینه مثبتی است، ادامه داد: تجربه وی در زمینه گاز و سابقه مدیرعاملی شرکت ملی گاز ایران می‌تواند در رونق صنعت سی.ان.جی در کشور موثر باشد.

وی افزود: با توجه به حوزه فعالیت اوجی، نسبت به گاز و صادرات گاز شناخت مناسبی دارد و از آنجا که یکی از مزیت های کشور، منابع گازی است، می تواند در این زمینه موفق عمل کند.

جوهری گفت: به نظر من از آنجا که خواستگاه اوجی از درون بدنه نفت است، کارکنان صنعت نفت نیز وی را به خوبی می‌پذیرند.  

وی ادامه داد: بسیاری از کارشناسان فعال در صنعت نفت، نگاه مثبتی به اوجی به عنوان وزیر پیشنهادی نفت دارند.

به گفته رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سی ان جی، اوویت اصلی وزیر نفت دولت سیزدهم باید بحث افزایش تولید نفت و گاز و استفاده درست از تولید این منابع باشد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه ما به دلیل تحریم‌ها امکان صادرات گاز را نداریم، باید تولید گاز به سمت مصرف داخلی هدایت شود.

جوهری با اشاره به اینکه در صنعت سی.ان.جی قیمت ها باید اصلاح شود، گفت: تفاوت قیمتی که بین بنزین و سی.ان.جی است باعث شده تا سهم سی.ان.جی در سبد سوخت ۲۰ درصد باشد.

وی ادامه داد: با توجه به منابع گاز کشور و اینکه به دلیل تحریم‌ها امکان صادرات گاز محدود است باید مصرف داخلی با گاز در همه زمینه‌ها و به ویژه خودرو جایگزین شود و در مقابل بنزین و گازوئیل تولیدی صادر شود.  

به گزارش ایرنا، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس دولت سیزدهم، ۲۰ مرداد ماه اسامی کابینه پیشنهادی خود را به مجلس ارائه کرد.

در این میان «جواد اوجی» به عنوان وزیر پیشنهادی برای وزارت نفت مطرح شده است.

اوجی دارای مدرک تحصیلی مهندسی نفت از دانشگاه صنعت نفت اهواز است و فعالیت خود را از سال ۱۳۶۹ در صنعت نفت آغاز کرده است.

وی که در دولت دهم، معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران بوده، سابقه کار در شرکت های نفتی متعددی را نیز دارد.