تهران- ایرنا- سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، ایجاد یک ناحیه صنعتی جدید در استان اصفهان و توسعه ۲ ناحیه صنعتی در استان‌های اصفهان و لرستان را به تصویب رساند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، ناحیه صنعتی «رکن‌آباد (زنده رود)» به مساحت ۲۶ هکتار در شهرستان لنجان استان اصفهان از جمله نواحی صنعتی جدیدی است که ایجاد و به جمع یک‌هزار و ۱۸ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب کشور می‌پیوندد.

همچنین با تصمیم هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، ناحیه صنعتی «خوشناموند» در شهرستان کوهدشت به مساحت ۵۰ هکتار و ناحیه صنعتی مرزبان در شهرستان ازنا استان لرستان به مساحت ۵۰ هکتار توسعه خواهند یافت.

با ایجاد و توسعه سه ناحیه صنعتی مذکور، بیش از ۱۲۶ هکتار به مساحت اراضی در اختیار شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور افزوده می‌شود تا شرکت‌های استانی تابعه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بتوانند نسبت به جذب سرمایه‌گذاران و به‌ تبع آن، ایجاد شغل پایدار در سطح کشور اقدام کنند.

برپایه این گزارش، از ابتدای تیر تا نیمه نخست آبان امسال، ایجاد و توسعه ۲۲ شهرک و ناحیه صنعتی جدید در ۱۱ استان کشور به وسعت بیش از پنج‌هزار و ۵۰۰ هکتار به تصویب هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران رسیده است که برای طی فرآیند تصویب نهایی به مراجع قانونی ذی‌ربط ارسال شد.

با تهیه و ارسال گزارش فنی و اقتصادی ضرورت ایجاد و مکان‌یابی شهرک یا ناحیه صنعتی توسط شرکت‌ شهرک‌های صنعتی هر استان‌ و پس از بررسی و بازدید میدانی کارشناسان معاونت فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، گزارش اظهار نظر کارشناسی به هیات مدیره ارائه می‌شود و در صورت تایید مورد تصویب قرار می‌گیرد.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۵۰۶ شهرک و ۳۲۶ ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۸۱ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، هفت شهرک فناوری، ۳۸ مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۹۵ هزار و ۴۱۵ قرارداد منعقده و بهره ‌برداری از ۴۸ هزار و ۱۱۹ واحد صنعتی و سه‌هزار و ۱۵۰ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۶۱ هزار و ۱۷۴ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.