تاریخ انتشار : شنبه 2 اسفند 1399 - 10:50
کد خبر : 1992

ایران از فرصت سازش‌های آمریکا در برجام استفاده کند

ایران از فرصت سازش‌های آمریکا در برجام استفاده کند

دکتر محمد رضا کمالی با داشتن دانش در زمینه اقتصادى و سیاسی به خبرنگار ما گفت : تولید دانش در هر کشور نشانه توانمندی آن کشور در خصوص درنوردیدن مرزهای علمی نوین بوده و بدون شک تولید دانش یکی از مهمترین فرایندهای مدیریت دانش نیز بحساب می‌آید، و علوم و فنون هسته‌ای جزو فن‌آوری‌های پیشرفته


دکتر محمد رضا کمالی با داشتن دانش در زمینه اقتصادى و سیاسی به خبرنگار ما گفت : تولید دانش در هر کشور نشانه توانمندی آن کشور در خصوص درنوردیدن مرزهای علمی نوین بوده و بدون شک تولید دانش یکی از مهمترین فرایندهای مدیریت دانش نیز بحساب می‌آید، و علوم و فنون هسته‌ای جزو فن‌آوری‌های پیشرفته و برتر در عصر کنونی می‌باشد.

به گزارش اقتصادی برتر،روز پنج شنبه تروئیکاى اروپایى و آمریکا درباره برجام بیانیه ای صادر کردند که در آن اعلام شده واشنگتن آماده گفتگو با تهران است. همزمان با این بیانیه دولت آمریکا نیز سه چراغ سبز به ایران نشان داد. بر این اساس واشنگتن درخواست کلید زدن مکانیزم ماشه را پس گرفت و محدودیت‌های تردد علیه دیپلمات‌های ایران را نیز کاهش می‌دهد. و ویزا براى ایرانیان نیز انجام مى شود همچنین سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که دعوت اروپا برای مذاکره با ایران را می‌پذیریم.
دکتر محمد رضا کمالی کارشناس مسائل سیاسی و اقتصادی گفت : با توجه به اینکه دولت آمریکا ، آقای جو بایدن پذیرفت است که به ١+۵ یا همان توافقنامه برجام ( توافقنامه ای که قبلا فقط آمریکا از آن خارج شده بود) بازگردد ،و با اشاره به بیانات رهبری که “انرژی اتمی ما جنگی نیست و به دنبال بمب اتم نیستیم” تصریح کرد: ضروری است این اظهارات را ملاک قرار دهند و هماهنگی کنند که بیش از این کشور دچار بحران نشود.
دکتر کمالی گفت، با اشاره به سازش های اخیر آمریکا و سیگنال های مثبت رئیس جمهور این کشور به ایران گفت: مسئولین از فرصت به وجود آمده در راستای کاهش فشار به مردم و رفع چالش های کشور استفاده کنند.
وی در ادامه گفت همه مسئولین باید دست در دست هم ، کاری کنند که سر انجام این امر مهم به نتیجه برسد و با بازگشت کشورها به برجام تحریم ها لغو شود و در حال حاضر به دلیل شرایط و مشکلات به وجود آمده توسط شیوع بیماری کرونا ، احیای برجام به نفع جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
وی با تاکید بر ضرورت مذاکره و رایزنی ایران با کشورهای ۱+۵ و ضرورت رفع نگرانی اعضای سازمان انرژی اتمی با توجه به تصمیم ایران برای کاهش نظارت آژانس گفت: نباید به گونه ای عمل کرد که شرایط بدتر شود و ضروری است تا با اتخاذ سیاست صحیح و مذاکره، کشورها را برای بازگشت آمریکا به برجام هماهنگ کرد.
این کارشناس و فعال سیاسی و اقتصادی با اشاره به تشدید تحریم ها و شرایط کشور در دوران کرونا گفت: نباید در بیان اظهارنظر در شرایط فعلی عجله به خرج داد و باید از بیان مطالب تند و بیراه چه از طرف جناح چپ و راست و چه اصلاح طلب و اصولگرا بیش از پیش پرهیز کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.