تهران-ایرنا- وزیر پیشنهادی نیرو گفت: برای عبور از بحران‌های صنعت‌آب و برق بخصوص قطعی‌های برق از تمام ظرفیت‌های وزارت نیرو و بخش خصوصی استفاده خواهم کرد.

به گزارش ایرنا، وزیر پیشنهادی نیرو در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی حضور یافت و ضمن تشریح برنامه‌های خود به سوال‌های نمایندگان پاسخ داد .

 وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیتهای بخش خصوصی برای جبران کمبودهای برق اظهار کرد: افزایش ۳۰هزار مگاواتی برق با همکاری بخش خصوصی، تکمیل سیکل ترکیبی نیروگاه های نیمه کاره، احداث نیروگاه های جدید و ایجاد نیروگاه های تجدید پذیر به ویژه نیروگاه های خورشیدی دنبال می‌شود. ضمن اینکه ۱۰ هزار مگاوات برق نیز از طریق صرفه جویی به دست خواهد آمد.

محرابیان افزود: افزایش برخورداری روستاهای کشور از آب شرب بهداشتی، افزایش ۵۰ درصدی تصفیه خانه‌های فاضلاب و رفع مشکل ۲۰۰ شهر دارای تنش آبی را می‌توان در مدت ۴ سال به سرانجام رساند، لذا امیدوارم با اعتماد نمایندگان مجلس بتوان ماموریت های یاد شده را با فوریت پیگیری کرد.  

وزیر پیشنهادی نیرو با بیان اینکه برنامه های توسعه‌ای تدوین شده برای ۴ سال آینده مطابق با اسناد بالادستی است، گفت: برای گذر از بحران‌های بوجود آمده به خصوص قطعی برق از تمام ظرفیت وزارت نیرو و بخش خصوصی استفاده خواهم کرد.

همچنین حسینعلی شهریاری؛ رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس وشورای اسلامی در این نشست، گفت: از آنجا که علی اکبر محرابیان؛ وزیر پیشنهادی نیرو دارای سوابق درخشان است امیدوارم با رای بالای نمایندگان مجلس سکاندار صنعت آب و برق کشور شود و مانند دوره ای که در وزارت صنایع و معادن بوده است بتواند این حوزه را متحول و از نخبگان کشور بهره بگیرد.