تهران – اقتصادی برتر – طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی، طرح ساماندهی صنعت خودرو و لایحه موافقتنامه همکاری اقتصادی و تجاری بین دولت‌های ساحلی خزر در دستور کار هفته آینده نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مجلس شورای اسلامی در هفته آینده روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهاشنبه تشکیل جلسه خواهد داد و رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مورد طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی (ارجاع از جلسه علنی) ادامه خواهد یافت.

همچنین گزارش کمیسیون جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی به مجلس شورای اسلامی درباره طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب‌وکار و نیز طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست های تنظیم بازار هم در شور دوم کمیسیون صنایع و معادن از سوی نمایندگان بررسی می شود.

براساس این گزارش ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح ساماندهی صنعت خودرو هم نیز در دستور کار هفته اینده نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار دارد. کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس هم طرح استفساریه بند (ز) تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور (اعاده شده از شورای نگهبان۱) را مورد بررسی قرار خواهد داد.

گزارش کمیسیون اقتصادی درباره لایحه موافقتنامه همکاری اقتصادی و تجاری بین دولت های ساحلی خزر و نیز گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل(۴۴) قانون اساسی درباره لایحه تاسیس نهاد مستقل تنظیم‌گر بخش برق از مهم ترین لوایحی هستند که در دستور کار مجلس در هفته آینده قرار خواهد گرفت.

نمایندگان همچنین هفته آینده تقاضای استعفای «سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی» نماینده مشهد و کلات نادری را بررسی خواهند کرد.

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد وضعیت شاخص‌های اقتصادی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، گزارش کمیسیون انرژی در مورد استنکاف ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه کشور از اجرای قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی، گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد چرایی تاخیر چندماهه در ترخیص کالاهای اساسی مورد نیاز کشور و نیز گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد عملکرد سازمان امور مالیاتی کشور در نحوه تهیه و اجرای طرح جامع مالیاتی هم از مهم‌ترین گزارش هایی است که در جلسات هفته آینده مجلس شورای اسلامی قرائت و مورد بررسی قرار خواهند گرفت.