تهران_ ایرنا_ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران بر تامین برق بلندمدت شهرک‌های صنعتی استان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، حشمت اله عسگری روز دوشنبه در هفدهمین جلسه کمیته اقدام اقتصادی و مقابله با تحریم ها گفت: استان تهران با دارا بودن ۳۸ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب و ۱۹شهرک و ناحیه صنعتی در حال بهره برداری رتبه نخست جذب اعتبار برای ایجاد شهرک های صنعتی و زیرساخت را در سال گذشته بین استان‌های کشور به خود اختصاص داده که نشان از ظرفیت بالای استان در جذب سرمایه گذاری در ابعاد مختلف دارد.

وی اظهارداشت:‌ یکی از دغدغه های مهم صنعتگران داشتن برق پایدار واحدها است که باید با استفاده از شیوه های دانش بنیان و علمی فراهم شود.

معاون اقتصادی استاندار تهران افزود: با توجه به ظرفیت های ایجاد شده تولید برق در کشور و افزایش تقاضای ناشی از رشد توسعه صنعتی استان ضرورت دارد بسترهای لازم برای تولید مورد نیاز برق فراهم شود و هرچه سریعتر متقاضیان CHP تعیین تکلیف گردند و این آمادگی در سطح استان در داخل شهرک‌های صنعتی جهت واگذاری زمین رایگان و سایر مشوق‌های دیگر وجود دارد.

وی گفت: انعقاد توافقنامه چهار جانبه برای تامین برق شهرک های صنعتی قرچک، دماوند، فیروزکوه و شهرک شهید سلیمانی، همچنین انتقال آب از سد ماملو به شهرک های صنعتی عباس آباد، از جمله اقدامات مهم در طول یک سال گذشته بوده که باعت تحرک و پویایی زیادی در صنعت استان شد.

معاون اقتصادی استاندار با توجه به اهمیت موضوع زیرساخت شهرکهای صنعتی بویژه برق و آب تاکید کرد با محوریت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نسبت به تهیه محتوا جهت ایجاد نقشه راه و گنجاندن موضوع در برنامه هفتم توسعه اقدامات لازم صورت پذیرد.

در ادامه در این جلسه مقرر شد آب و فاضلاب استان با هماهنگی شرکت شهرک‌های صنعتی محل مناسبی برای حفر چاه ترجیحا (صفادشت) مشخص و معرفی کند و آب منطقه ای ظرف دو هفته مجوز حفر و انتقال آب (۱۵لیتر در ثانیه) را صادر کند.