تهران- ایرنا- اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به دنبال ورود سویه جدید اومیکرون کرونا به کشور و سرایت‌پذیری بسیار بالای آن، هرگونه کوتاهی در رعایت موازین بهداشتی، سلامت جامعه را بیشتر به مخاطره می‌اندازد، لذا مسوولیت‌پذیری مضاعف و همت بالاتر و جدی‌تری را می‌طلبد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، اتاق اصناف ایران در این اطلاعیه، ضمن تقدیر از تلاش‌ها، همکاری‌ها و اقدامات مؤثر جامعه اصناف به پاس پیگیری‌های مجدانه در اجرای صحیح ابلاغیه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا طی ۲۱ ماه اخیر، انتظار دارد تا با مسوولیت‌پذیری اجتماعی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و افزایش آن به سطح بیش از ۹۰ درصد، موجب قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس در جامعه شوند.

در این اطلاعیه تاکید شده است: با توجه به هشدارهای مقامات بهداشتی برای جلوگیری از شکل‌گیری موج جدید شیوع کرونا و به‌منظور حفظ سلامت آحاد مردم و خانواده محترم اصناف و جلوگیری از خسارات جانی و مالی، بازرسان اتحادیه‌های صنفی به همراه بازرسان سایر دستگاه‌ها نسبت به برخورد قانونی و عاجل با متخلفان اقدام خواهند کرد. لذا از تمامی واحدهای صنفی به‌ویژه در صنوف مذکور انتظار می‌رود تا با دقت و توجه بیشتری به استفاده از ماسک، شست‌وشوی دست‌ها و حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از تجهیزات مناسب تهویه هوا بپردازند و در این راستا مروج اجرای پروتکل‌های بهداشتی از سوی مشتریان و مراجعان به واحد صنفی خود نیز باشند.

اتاق اصناف تاکید کرده است: دریافت دز سوم واکسن کرونا در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی به طور قطع زمینه کاهش آمار مبتلایان به بیماری کرونا و عدم تعطیلی واحدهای صنفی را فراهم خواهد آورد.