تهران – اقتصادی برتر – سخنگوی صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از برنامه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: در حال حاضر این وزارتخانه به موضوع ورود کرده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «روح الله عباس پور» در توضیح نشست روز سه شنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره  به حضور «عیسی زارع‌پور» در این کمیسیون به خبرنگاران گفت:  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در  این نشست گزارشی از وضعیت اجرای شبکه ملی اطلاعات و برنامه‌های این وزارتخانه برای تحقق آن ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: با وجود گذشت سال‌ها از زمان اجرایی شدن این شبکه،  تاکنون اقدامات اساسی در این زمینه انجام نشده است.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس تصریح کرد: برنامه وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات انجام اقدامات اساسی برای توسعه شبکه ملی اطلاعات است که براساس گزارش‌های ارائه شده به این موضوع ورود کرده است.

 وی ادامه داد: در این نشست وزیر وعده داد که سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی(GDP) به ۱۰ درصد برسد. چرا که در حال حاضر این عدد رقم پایینی است.

عباسپور با اشاره به نکات مطرح شده از سوی نمایندگان در این نشست خاطرنشان کرد: پوشش اینترنت در روستاها با توجه به آموزش مجازی یکی از گلایه‌های اعضای کمیسیون بود، در حال حاضر ۵ هزار روستای بیش از ۲۰ خانوار فاقد پوشش اینترنتی هستند که باید تحت پوشش قرار گیرد.   همچنین رفع مشکلات موجود در حوزه تلفن ثابت نیز یکی دیگر از مطالبات نمایندگان بود.