تهران – اقتصادی برتر – سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «عبدالجلال ایری» در توضیح نشست روز یکشنبه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: یکی از مهمترین مشکلات در  استان سیستان و بلوچستان بحران آب است که تامین آن نیز از رودهیرمند تامین می‌شود. اما چند سال است با احداث سدی به نام بند کمالخان در کشور افغانستان، تأمین آب شرب و مصرفی مردم استان سیستان و بلوچستان با مشکل مواجه شده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: بر این اساس طرحی که پیش از این تدوین شده بود و به کمیسیون ارسال شد، دولت مکلف می‌شود مشکل آب استان را با انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان و شیرین کردن آن برطرف کند.

وی خاطرنشان کرد: کلیات و جزئیات این طرح امروز با حضور مسوولان وزارت نیرو، کارشناسان و متخصصان بررسی و تصویب شد. البته قرار است بر اساس این طرح علاوه بر آبرسانی به استان سیستان و بلوچستان، آبرسانی از دریای عمان به شهرهای خراسان جنوبی، خراسان رضوی و برخی شهرهای شمالی نیز انجام شود.