تلاش خستگی ناپذیر پرسنل مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو برای نیل به اهداف تولید و فراتر از برنامه های پیش بینی شده همچنان ادامه دارد .

به گزارش اقتصادی برتربه نقل از روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، طی ۱۱ ماه گذشته میزان تولید کنسانتره سنگ آهن در ۵ خط تولید این محصول در مجتمع معدنی چادرملو از مرز ۱۰ میلیون و ۵۶۹ هزارو ۳۰۶ تن گذشت و رکورد جدیدی در تولید این محصول بدست آمد.
به عبارتی، از ساعت ۱۴ و ۲۰ دقیقه دوم اسفند ماه با شکسته شدن آخرین رکور، در هر دقیقه یک رکورد جدید تولید کنسانتره ثبت می شود . لازم بذکر است این میزان تولید بالاترین رکوردی بود که در طول عمر این مجتمع بدست آمده است.
این موفقیت، با وجود فرسودگی ماشین آلات و دستگاه ها، مشکلات عدیده در تامین قطعات یدکی و مصرفی، همکاری با وزارت نیرو برای کاهش مصرف برق و به تبع آن کاهش تولید در خطوط و مبارزه با بیماری کرونا بدست آمده است.
همچنین طی این مدت، میزان مصرف آب نیز به نحو چشمگیری در واحدهای فرآوری کنسانتره چادرملو کاهش یافت و به میزان ۷۶/۱۴ درصد کمتر از سال گذشته رسید.
از سوی دیگر برای دومین بار رکورد حمل کنسانتره در بهمن ماه امسال با ثبت عدد ۱ میلیون و ۱۳۵ هزارو ۱۶۱ تن و بارگیری در ۱۳ هزارو ۷۶۷ کامیون و ۹ هزارو ۹۶۶ واگن شکسته شد.
اولین رکورد حمل کنسانتره در آذر ماه امسال بدست آمده بود.