تهران – اقتصادی برتر – نماینده نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: بازدید میدانی رییس‌جمهوری از استان‌ها علاوه بر دلگرم کردن مردم، سبب اخذ تصمیمات دقیق، کارآمد و عادلانه می‌شود.

«مصطفی نخعی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به سفر رییس جمهوری به استان خراسان جنوبی گفت: سفرهای استانی رییس‌جمهوری مایه دلگرمی مردم است. حضور آیت‌الله رییسی بین کارگران معادن شهر طبس و بازدید میدانی دقیقی از محل، علاوه بر دلگرمی برای کارگران، سبب اخذ تصمیمات دقیق، کارآمد و عادلانه در آینده خواهد شد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، بازدید رییس‌جمهوری از حاشیه شهر طبس را یادآور شد و گفت: در این بازدید، مشکلات حاشیه شهر توسط رییس‌جمهوری رصد شد و در ادامه با نخبگان و نمایندگان اقشار مختلف مردم و شورای اداری استان دیدار داشت.

نخعی گفت: کم‌آبی مهمترین چالش استان خراسان جنوبی است و ‌در سفر رییس جمهوری مقرر شد انتقال آب تسریع شود. همچنین مقرر شد علاوه بر تقویت بازارچه ماهی‌رود، بازگشایی سایر بازارچه‌های استان نیز تسریع شده و فعالیت تجاری آنها آغاز شود.

وی ادامه داد:‌ موضوع افزایش شعاع برخورداری از عایدات سوخت مرزنشینی در این سفر مطرح و مقرر شد این میزان از ۲۰ کیلومتر فعلی به ۵۰ کیلومتر افزایش یابد و دستورات لازم در این رابطه توسط رییس جمهوری به وزیر کشور داده شد. همچنین طرح توسعه شهرستان نهبندان در ابعاد مختلف تجاری، صنعتی، آموزشی و… تصویب شد و با تاکید فراوان به «صولت مرتضوی» معاون اجرایی دستور پیگیری داد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درباره دیگر دستاوردهای سفر رییس‌جمهوری به استان خراسان جنوبی گفت:‌ مقرر شد حضور شرکت‌های دولتی برای سرمایه‌گذاری و ترغیب شرکت‌های خصوصی در استان افزایش یابد و بر احداث کارخانه شیشه در شهرستان نهنبدان با مشارکت دولت تاکید شد.

نخعی درباره اثرات سفر رییس جمهوری به استان برای بهبود بخش کشاورزی نیز گفت: به رقم اینکه کم‌آبی تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر بخش کشاورزی استان گذاشته است، محصولات استراتژیک خاصی مانند زرشک، ‌ انار، ‌ اناب و … در استان خراسان جنوبی پرورش داده می‌شود و دستوراتی مهمی برای تکمیل زنجیره ارزش و فرآوری محصولات استان توسط رییس جمهوری داده شد.

وی درباره نتایج سفر رییس جمهوری برای توسعه زیرساخت‌های انرژی استان نیز گفت: لزوم ایجاد زیرساخت‌های انرژی در خراسان جنوبی از جمله موارد مهم و مورد تاکید رییس‌جمهوری بود زیرا با نبود لوله انتقال فراوردهای نفتی، صادرات سوخت به کشور افغانستان از طریق خراسان جنوبی در حال انجام است. 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه ادامه داد:‌ صادرات سوخت با تانکر انجام می‌شود و یکی از درخواست‌های مسوولان استان این است که اجرای احداث خط لوله انتقال فراوردهای نفتی از طریق خراسان جنوبی به افغانستان هرچه زودتر عملیاتی شود. همچنین انتقال گاز از پارس جنوبی به استان خراسان جنوبی برای جبران افت فشار گاز استان از دیگر مسائلی بود که در سفر رییس جمهوری مطرح شد.

نخعی گفت: پیش‌بینی می‌شود افت فشار گاز استان در آینده بیشتر شود و  خط انتقال گاز می‌تواند در جلوگیری از این عامل اثرگذار شود. با احداث چنین زیرساختی این امکان فراهم می‌شود تا صنایع پایین دستی که سبب افزایش ارزش افزوده در صنایع پتروشیمی می‌شوند، در شرق کشور ایجاد شده و رونق کسب و کار و اشتغال را در استان فراهم کند.