در حاشیه کمربندی شهر زاهدان، روستای الله آباد، با حمایت و مشارکت ۸۸میلیارد ریالی بانک کشاورزی یکی از بزرگ ترین و مدرن ترین مزارع پرورش مرغ مادر و مرغداری گوشتی استان سیستان و بلوچستان راه اندازی شده است و با ایجاد اشتغال برای ۳۰ نفر به صورت مستقیم نقش به سزایی در توسعه و بهبود ساختار تولید پرورش مرغ مادر ،مرغ گوشتی و رونق اقتصادی منطقه داشته است.

به گزارش اقتصادی برتربه نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی ،پروژه عظیم مرغداری ۴۴۸۰۰قطعه ای مزرعه بزرگ پرورش مرغ مادر شرکت ماکاجوجه بامساحت بیش از  ۵ هکتار و سالن جوجه کشی به ظرفیت ۹ میلیون و ۸۵۶ تخم مرغ، با حمایت و مشارکت بانک کشاورزی و با هدف تکمیل زنجیره تولیدگوشت مرغ با کیفیت ،به بهره برداری رسیده است.

 حسن قزوینی ، مدیر مزرعه پرورش مرغ مادر گوشتی ماکا جوجه، گفت: این مزرعه با حمایت بانک کشاورزی و با برخورداری از بهترین شرایط امنیت زیستی و به روزترین فن آوری ها، وتنها نمونه کاملا مکانیزه تک سنی در استان  است و با این فن آوری، کیفیت تخم مرغ های تولیدی ،بهبود یافته و منجر به افزایش ۲۰ درصدی تولید شده است.

این گزارش می افزاید: با آغاز بهره برداری از این طرح، نه تنها نیاز استان به طور کامل تأمین خواهد شد ،بلکه بخش اعظم نیاز منطقه جنوب شرق کشور نیز تأمین می گردد.