اهواز – اقتصادی برتر – آیت الله سید ابراهیم رییسی که صبح روز جمعه از طریق فرودگاه بین المللی سپهبد شهید قاسم سلیمانی برای بررسی مشکلات خوزستان، به این استان سفر کرده، از کارگاه جمع آوری فاضلاب اهواز در کوی ملت(کوروش) اهواز دیدن کرد.

به گزارش ایرنا رییس جمهوری در این بازدید که وزرای کشور، نیرو و جهاد کشاورزی وی را همراهی می‌کردند دستورات لازم را برای تسریع در روند حل مشکل فاضلاب کلانشهر اهواز از جمله افزایش تعداد کارگاه‌ها برای سرعت در اجرای عملیات، تعیین زمان یک ماهه به وزارت نیرو برای تحقیق در زمینه حل مشکل دفع آبهای سطحی و فاضلاب در خوزستان به صورت تفکیکی و اجرای طرح موقت برای برون رفت از مشکلات بارندگی‌های پاییزه به ویژه در نقاط بحران زا ، و نیز کوتاه کردن زمان به پایان رساندن پروژه‌های آب و فاضلاب اهواز و قرار دادن روز شمار برای پیش بینی به پایان رساندن پروژه‌های آب و فاضلاب اهواز صادر کرد.

در این بازدید مدیر این پروژه که از سوی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در دست احداث است گفت: ۳۰ تا ۴۰ درصد این پروژه تا سال آینده وارد مدار خواهد شد که بخش عمده‌ای از مشکلات ناشی از آب‌های سطحی در اهواز برطرف خواهد شد.

وی افزود: علاوه براین  امسال ۳۰ پمپ فشار قوی برای جمع آوری آب‌های سطحی ناشی از بارندگی شدید در اهواز تامین شده که در اختیار مجموعه اداری این کلانشهر قرار گرفته است.

رییس جمهوری صبح روز جمعه در نخستین سفر استانی کابیه سیزدهم، برای بررسی مشکلات خوزستان از طریق فرودگاه بین المللی شهید قاسم سیلمانی وارد اهواز شد. رییس جمهوری را در این سفر جمعی از اعضای کابینه از جمله وزرای نیرو، کشور، جهاد کشاورزی، بهداشت و درمان و رییس سازمان برنامه و بودجه همراهی می‌کنند.