تهران – اقتصادی برتر – مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو، وضعیت شبکه‌های آب و برق در دو استان چهارمحال و بختیاری و خوزستان را پایدار اعلام کرد.

به‌ گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو،  «سید اعتضاد مقیمی» گفت: تیم‌های عملیاتی وزارت نیرو از لحظه وقوع حادثه در مناطق زلزله‌زده در این دو استان در حالت آماده‌باش هستند.

وی ادامه داد: زلزله‌ای به قدرت ۵.۷ ریشتری ساعت ۰۶:۰۹ در چلگرد چهارمحال بختیاری و قلعه‌خواجه در اندیکای استان خوزستان، روی داد و طبق گزارش دریافتی، این زلزله که در چلگرد منجر به قطع فیدر فشار متوسط شده، با وصل فیدر شبکه برق‌دار شده است. همچنین در استان خوزستان نیز با توجه به گزارش‌ها مشکل قطعی نداشته‌ایم.

مقیمی ادامه داد: نزدیک‌ترین سد در حوزه منابع آب، کارون ۴ است که ناشی از زلزله، مشکلی ایجاد نشده و ابزار دقیق آن نیز در دست بررسی است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تیم‌های عملیاتی وزارت نیرو در منطقه در حالت آماده‌باش هستند.

به گزارش ایرنا، براساس گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتری ساعت ۶ و ۹ دقیقه صبح دوشنبه مرز استان‌های چهارمحال و بختیاری و خوزستان حوالی چلگرد را لرزاند.

این زمین لرزه در ۳۳ کیلومتری چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داده است.

نزدیک‌ترین مراکز استان‌ها به محل وقوع این زلزله، شهرکرد با ۱۰۲ کیلومتر و اهواز با ۱۵۸ کیلومتر گزارش شده است.

چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در ۹۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.