تاریخ انتشار : پنجشنبه 31 شهریور 1401 - 12:36
کد خبر : 21002

شبکه فساد، همه چیز را در پتروشیمی مسجد سلیمان وارونه جلوه می‌دهد

شبکه فساد، همه چیز را در پتروشیمی مسجد سلیمان وارونه جلوه می‌دهد
رئیس هیات مدیره پتروشیمی مسجد سلیمان ضمن رد هرگونه فساد مالی در تیم مدیریتی پتروشیمی مسجد سلیمان، صبا انرژی و ... مدعی است شبکه فساد شکست خورده‌ای که مدیران جهادی با آنها مقابله کرده‌اند، به دلیل دسترسی که به منابع مالی و رسانه‌ها دارند، همه چیز را وارونه جلوه می دهند

رئیس هیات مدیره پتروشیمی مسجد سلیمان ضمن رد هرگونه فساد مالی در تیم مدیریتی پتروشیمی مسجد سلیمان، صبا انرژی و … مدعی است شبکه فساد شکست خورده‌ای که مدیران جهادی با آنها مقابله کرده‌اند، به دلیل دسترسی که به منابع مالی و رسانه‌ها دارند، همه چیز را وارونه جلوه می دهند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی برتر، پس از جابجایی مدیرعامل اسبق پتروشیمی مسجد سلیمان ،با هماهنگی مدیران صندوق بازنشستگی ، این شرکت با حاشیه ها و چالش های جدیدی روبرو شد ، رئیس هیات مدیره پتروشیمی مسجد سلیمان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی برتر، به شائبه‌ها درباره پتروشیمی مسجدسلیمان پاسخ داد.میثم مریدشوشتری با اشاره به اینکه حاشیه‌ها از ۵ اردیبهشت سال جاری و زمانی آغاز شد که سعیدآتشباری، به عنوان مدیرعامل منصوب شد، افزود: در صورت‌جلسه انتصاب هیات مدیره شرکت مسجد سلیمان که حدود اختیارات و سایر موضوعات در آن مطرح می‌شود، آقای آتشباری بی‌تقوایی کرده و گفت صورت‌جلسه ارائه شده از سوی مدیریت صندوق صبا انرژی صادر شده و تمام اختیارات به مدیرعامل داده شده بود؛ اما به نوعی آنچه ایشان مدعی آن شده بود، تنظیم شده شخص خودشان بود و وقتی من درخواست کردم که صورت‌جلسه را به بنده ارائه کنند، امتناع کردند و به ناچار، کپی آن را از یکی از نهادهای امنیتی گرفتم.

رئیس هیات مدیره پتروشیمی مسجدسلیمان، مشکلات بعد از انتصاب آتشباری را اینگونه توصیف کرد: بعد از اینکه ایشان منصوب شد، خود را موظف به پاسخگویی به هیچ کس نمیدانست و حتی احترامی برای هیات مدیره نیز قائل نبود. لذا به عنوان رئیس هیات مدیره با او صحبت کردم و حتی مدیرعامل صبا انرژی در جلسه‌ای به وی تذکر داد که چرا در جلسات حضور پیدا نمی‌کنید، اما وی در واکنش با بی‌احترامی مدعی شد که جلسات باید با هماهنگی من تشکیل شود.مریدشوشتری افزود: اقای آتشباری در یک روز هفت نفر را بدون هماهنگی هیات مدیره عزل و هفت نفر را نصب کرد و اقدام به تغییر چارت سازمانی کرد و این مساله باعث شد رئیس شورای تامین و فرماندار مسجد سلیمان با من تماس گرفتند که ایشان در حال ایجاد اغتشاش در منطقه است و من شبانه به دفتر رفتم و با تهیه صورت جلسه‌ای با همراهی اعضای هیات مدیره، عزل و نصب‌ها را ملغی کردیم.

رئیس هیات مدیره پتروشیمی مسجد سلیمان تاکید کرد: باید توجه داشت که سایت ما روزانه حدود ۳۰۰۰ تن اوره به ارزش تقریبی یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار تولید می‌کند، اما از آنجایی که آتشباری کلاً دنبال کارهای سیاسی بود، نتوانسته بود مشکل تعمیراتی پمپ برای تولید را رسیدگی کند و به همین دلیل، ۸ روز توقف تولید به شرکت تحمیل شد که حدود ۳۶۰ میلیارد تومان زیان برای ما ایجاد کرد، در حالی که ما توقع داشتیم که مدیر در زمان بروز مشکل سریعاً مراجعه و مساله را برطرف کند؛ اما این آقا بیشتر به دنبال لابی‌کردن با اصحاب قدرت بود. همچنین آتشباری با مدیران رفتار سخیفی داشت و حتی برخی از آنها را تهدید می‌کرد و اجازه نمی‌داد کارمندان در اتاق او بنشینند.

مریدشوشتری درباره اختلافات مالی گفت: در ساختار سازمانی شرکت پتروشیمی مسجد سلیمان رئیس هیات مدیره رئیس کمیته فروش نیز می باشد ، در این میان آقای اتشباری یک شرکت را معرفی کرد و گفتند بار را به این شرکت بدهیم و من با این موضوع مخالفت کردم، با این حال اقای اتشباری اصرار به قرارداد انحصاری با آن شرکت داشت و بدون حضور من قراردادی را امضا کردند که سه ماه تولید معادل ۲۰۰ هزار تن بصورت کاملا انحصاری در اختیار آن شرکت قرار گیرد، در حالی که طبق رویه شرکت ، قیمت‌گذاری در مجله ارگوس یا هلدینگ نفت و گاز پارسیان هم ملاک قیمت گذاری فروش قرار نمی‌گیرد؛ به دلیل تازه تاسیس بودن شرکت و هزینه های جاری روزانه ۲۰ هزار دلار به عنوان جریمه دیرکرد وام بین‌الملل اخذ شده که موظف به پرداخت آن هستیم( که به پول ایران ۵۰۰ میلیون تومان می شود) امکان انباشت کالا و عدم فروش مقدور نمی باشد . از این رو، فقط با قیمتی که مشتری داریم محصول را می‌فروشیم و البته در جلسه هیات مدیره، قرارداد ۲۰۰ هزار تنی آقای اتشباری به همین دلیل ملغی شد. او ادعا می کرد که من مشتری با قیمت ۴۷۰ داشتم و رئیس هیات مدیره اجازه نداده، این در حالیست که این شرکت نه توان فروش کالا به سایر مشتریان را داشت ، و نه پول آن را داشت که ۲۰۰ هزار تن محصول را با قیمت ۴۷۰ تومان بخرد.

رئیس هیات مدیره پتروشیمی مسجدسلیمان همچنین درباره خبر منتشر شده در خصوص رابطه آقای ابراهیمی با متهمان به فساد مالی(دانیال زاده) افزود :آقای ابراهیمی مدیرعامل صبا انرژی هیچ رابطه ای با آقای دانیال‌زاده ندارد و حتی اقای آتشباری را هم معرفی نکرده و فعالیت ایشان صرفاً به صورت جهادی است . همچنین بنده نیز به عنوان رییس هیات مدیره اسبق یکی از شرکت‌های بانک سرمایه که داعیه دار مبارزه با مفاسد اقتصادی هستم از روز اولی که به این سمت منصوب شده‌ام هیچ حقوقی دریافت نکرده و نخواهم کرد و اعتقادم این است که اگر قرار است برای جمهوری اسلامی کار کنیم، باید کار جهادی انجام دهیم.

بنده در بخش واردات غلات، یک شرکت خصوصی دارم و در پتروشیمی مسجد سلیمان هم رئیس هیات مدیره به صورت غیرموظف هستم.مریدشوشتری درباره دلایل بروز مشکلات گفت: ازدولت قبل، شبکه های فساد وجود داشته و ما سعی داریم آنها را بهم بزنیم و الان به دلیل اینکه آنها پول و قدرت دارند، همواره تلاش می‌کنند همه چیز را وارونه جلوه دهند. معتقدم هر کسی را که با چفیه فساد می‌کند، باید گردن بزنند و اگر هر مدرکی دال بر این وجود داشته باشد که بین من، آقای ابراهیمی یا اسکندری با خریدار اوره رابطه‌ای مالی وجود دارد، می‌توانید گردنم را بزنید و از طرف دیگر باید توجه داشت که نهادهای امنیتی نسبت به مسائل اقتصادی بسیار حساس هستند و بررسی‌های لازم انجام شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.