تهران- ایرنا- یک فعال اقتصادی حوزه صنعت دارو گفت: گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت معتقد است که بخش‌های دولتی باید رفیق بخش‌های خصوصی بوده و در پروژه‌هایی ورود کنند که بخش خصوصی توان ورود به آنها را ندارد و به سود کشور است.

«سیدرمضان محسن‌پور» امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به سوابق همکاری وی با «سید رضا فاطمی‌امین» گزینه پیشنهادی آیت الله رییسی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزود: پیگیری جدی و حساسیت بسیار بالای وی برای اجرای پروژه‌های لازم برای کشور که شرکت‌های خصوصی قادر به انجام آنها نبودند، بسیار قابل توجه بود.

وی  ادامه‌داد: فاطمی‌امین در مجموعه‌هایی که به خدمت‌سانی مشغول بوده، همواره این شعار و موضوع را سرلوحه کار خود قرار می‌داد که سازمان‌ها و مجموعه‌ها اقتصادی باید در پروژه‌هایی شرکت کنند که به‌جای رقابت با بخش خصوصی، با آنها همراه باشند، یعنی شرکت‌ها در پروژه‌های ورود و سرمایه‌گذاری کنند که بخش خصوص امکان و توان هزینه در این بخش‌ها و حوزه‌ها را ندارد.

این فعال اقتصادی ادامه‌داد: ارائه به‌موقع گزارش‌‎های مدیران شرکت‌های زیرمجموعه درخصوص هزینه‌کردها و تولیدات نهایی آنها، یکی از موضوعات مهمی بود که فاطمی‌امین پیگیر آنها بوده و روی اجرای درست‌شان حساسیت داشت.

وی تاکید کرد: یک اقدام ارزشمند دیگر وی این بود که هر ماه در همه زیرمجموعه‌های اقتصادی حضور می‌یافت و با حساسیت بالا آنچه در بودجه مطرح و شرکت‌ها موظف به اجرای آن بودند را پیگیری می‌کرد.

محسن‌پور، گزینه پیشنهادی وزارت صنعت را فردی بسیار منضبط از نظر اداری، منظم از نظر کاری و عالم از نظر علم پیگیری پروژه و مسائل اقتصادی برشمرد و افزود: فاطمی‌امین ابتکار بسیار خوبی در ایجاد «زنجیره تامین» در زمینه‌های مواد غذایی، مواد اولیه تولید و تولید دارو در سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی انجام داد که کار بسیار ارزشمندی بود.

وی گفت: مدیرانی که با وی کار کرده‌اند بودند، یاد گرفته‌اند که چگونه پروژه‌ها رصد شود، چگونه در هزینه‌ها و بودجه‌های درنظر گرفته برای پروژه صرفه‌جویی شود، به چه شکل به موقع برای پروژه‌ها هزینه شود و برآیند مثبت آن به سود کشور باشد.

به گزارش ایرنا، سید رضا فاطمی امین که در سال ۱۳۵۳ در شاهرود متولد شده، تحصیلات دانشگاهی خود را در سال ۱۳۷۱ در رشته الکترونیک دانشگاه فردوسی مشهد آغاز کرد و دکترای مدیریت راهبردی دانش دارد.

از جمله سوابق اجرایی وی می‌توان به عضویت در هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس ستاد تحول صنایع و معادن و مشاور و مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های آستان قدس رضوی اشاره کرد. آخرین سمت فاطمی امین، قائم مقام آستان قدس رضوی بود که پیش از آن مدیرعامل سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی بوده است.

از جمله دیگر سوابق کاری فاطمی امین، مجری پروژه شهر سالم مشهد، رییس ستاد تحول صنایع و معادن، مجری طرح نوسازی خودروهای فرسوده کشور، عضو هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)،  معاون برنامه‌ریزی، توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن، سخنگوی وزارت صنایع و معادن، مشاور دستیار ویژه رییس‌جمهوری و رییس پروژه‌های اقتصادی- تولیدی، قابل اشاره است.

بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم از صبح دیروز (یکشنبه) با حضور آیت الله سید ابراهیم رییسی، رییس‌جمهوری آغاز شد.