کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کرمانشاه اعلام کرد برای رفع مشکل کم آبی روستاهای «عمله» و «چناره» بخش مرکزی از توابع این شهرستان بزودی عملیات حفر یک حلقه چاه در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، «فضل الله رنجبر» روز چهارشنبه که به اتفاق جمعی از مسوولین از روستاهای حوزه بخش مرکزی شهرستان کرمانشاه بازدید کرد، افزود: با هماهنگی که با مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه صورت گرفت عملیات حفر یک حلقه چاه آب در حوالی روستای چناره در ۲۶ شهریور ماه جاری آغاز خواهد شد.

وی همچنین گفت: در این بازدید ضمن دیدار با مردم، تصمیماتی برای بهبود وضعیت آب شرب اهالی روستاهای بخش مرکزی شهرستان کرمانشاه اتخاذ شد.

رنجبر افزود: ابتدا مقرر شد نسبت به نصب شیر سویچی کنترل آب در روستای «عمله» اقدام و سهمیه بندی آب اجرایی شود و شکستگی های مسیر خط لوله مجتمع آب رسانی روستای عمله و چناره مرتفع گردد.

فرماندار کرمانشاه گفت: همچنین تاکید شد انشعابات غیرمجازی که برای باغات یا طرح های عمرانی و اقتصادی گرفته شده بررسی شود و در صورتی که آب صرفا برای مصارف غیرشرب در حال بهره برداری بود اقدامات لازم برای قطع انشعاب صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، فرماندار کرمانشاه همچنین از جاده ارتباطی قزانچی به سرابله بازدید کرد که با همت اداره کل راهداری استان و مدیریت راهداری شهرستان کرمانشاه عملیات ترمیم و آسفالت مسیر جاده مذکور آغاز شده است.

شهرستان کرمانشاه با یک میلیون نفر جمعیت دارای بیش از ۲۵۰ روستای قابل سکونت است که بخشی از روستاهای آن به علت خشکسالی با کمبود شرب مواجه هستند.