تاریخ انتشار : چهارشنبه 7 اردیبهشت 1401 - 18:47
کد خبر : 20162

ماجرای ضرر سه میلیارد تومانی به صندوق بازنشستگی کشوری

ماجرای ضرر سه میلیارد تومانی به صندوق بازنشستگی کشوری

بازخوانی اسناد و مدارک یک پرونده عجیب نشان می دهد که چگونه در زمان مدیریت مدیرعامل فعلی شرکت فولاد خوزستان بر فولاد اکسین، ضرری سه میلیارد تومانی بر بیت المال وارد شد و چرا فولاد خوزستان تمایل دارد فولاد اکسین را تحت سیطره خود در آورد. به گزارش خبرگزاری موج،بازخوانی اسناد و مدارک یک پرونده

بازخوانی اسناد و مدارک یک پرونده عجیب نشان می دهد که چگونه در زمان مدیریت مدیرعامل فعلی شرکت فولاد خوزستان بر فولاد اکسین، ضرری سه میلیارد تومانی بر بیت المال وارد شد و چرا فولاد خوزستان تمایل دارد فولاد اکسین را تحت سیطره خود در آورد.

به گزارش خبرگزاری موج،بازخوانی اسناد و مدارک یک پرونده عجیب نشان می دهد که چگونه در زمان مدیریت مدیرعامل فعلی شرکت فولاد خوزستان بر فولاد اکسین، ضرری سه میلیارد تومانی بر بیت المال وارد شد و چرا فولاد خوزستان تمایل دارد فولاد اکسین را تحت سیطره خود در آورد.در زمان احداث شرکت فولاد اکسین، همپوشانی این شرکت با شرکت فولاد خوزستان باعث شده بود که شرکت فولاد خوزستان در سال ۱۳۸۲ یکی از کارمندان خود به نام آقای ح – س را در ساعات موظف کاری مامور کند همکاری لازم را جهت اخذ پایان کار فولاد اکسین از شهرداری بگیرد. به همین دلیل و پرداخت حق ماموریت ایشان از طرف فولاد خوزستان، شرکت فولاد اکسین هیچگونه قراردادی در این خصوص با وی منعقد نکرده است. ناظر شرکت مذکور، شرکت مهندسی فن آور معادن و فلزات (MMTE) و شرکت ایتالیایی دانیلی بوده است.آقای ح – س جهت تسریع امر پیگیری صدور گواهی پایان کار را برعهده می گیرد و در حین مراجعات به شهرداری برخی از نقشه ها را با مهر شخصی خود ممهور می نماید. پس از چند سال در مهرماه ۹۶ نامبرده با وکالت آقای ح – ع درخواست می کند حق الزحمه کارهای مذکور از شرکت فولاد اکسین پرداخت شود.پس از ارجاع امر به کارشناس رسمی دادگستری، کارشناس رسمی دادگستری آقای حسنعلی ابراهیمی قوام آبادی در دی ماه سال ۱۳۹۶، رای بر بی حقی آقای ح -س و رد ادعای وی می دهد.پس از اعلام نظر کارشناس دادگستری، آقای ح – س پرونده را پی گیری نمی کند تا اینکه پس از حضور امین ابراهیمی در کسوت مدیرعاملی شرکت فولاد اکسین، او، آقای ح – ع وکیل سابق آقای ح – س را به عنوان مشاور حقوقی شرکت منصوب میکند. پس از حضور ح – ع وکیل سابق آقای ح – س و مشاور آن زمان امین ابراهیمی در فولاد اکسین، وی مجدد درخواست خود را مطرح می سازد و در این بین آقای ح – ع به مدیرعامل وقت فولاد اکسین اعلام می کند که مجددا پرونده مختومه را به داور ارجاع دهند.این بار آقای ح – ع که وکیل سابق آقای ح – س یعنی مدعی دریافت مبلغی از فولاد اکسین بود، نقش مشاور فولاد اکسین را ایفا می کند و طی تفاهم نامه با موکل سابق خود، رای داور را لازم الاجرا بیان می کند! پس از امضای تفاهم نامه مذکور شخصی به نام غ – ش که رابطه دوستانه ای با آقای ح – س یعنی مدعی فولاد اکسین و ح – ع وکیل سابق او دارد به عنوان داور انتخاب می شود که رای بر محکومیت شرکت فولاد اکسین به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال (مبلغ دقیق ۳۰٫۱۶۹٫۷۹۱٫۰۴۵) صادر می کند.به همین راحتی در زمان حضور امین ابراهیمی مدیرعامل وقت فولاد اکسین، مشاور حقوقی او که پس از کوچ ابراهیمی به فولاد خوزستان نیز وی را همراهی کرده، پرونده ای را زنده می کند که حاصلش وارد آمدن ۳ میلیارد تومان ضرر به بیت المال و صندوق بازنشستگی کشوری است. با این اوصاف به وضوح مشخص است که چرا شرکت فولاد خوزستان با فضاسازی رسانه ای، مصاحبه با نمایندگان و نامه نگاری و غیره وزیر کار را تحت فشار گذاشته که فولاد اکسین را به فولاد خوزستان واگذار کند. شاید ورود بازرسی وزارت کار به این موضوع و ارجاع پرونده مذکور به مراجع قضائی بتواند واقعیتها را بهتر نشان دهد. 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.