سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: مهلت ارسال آثار به اولین جشنواره «آب و رسانه» در استان تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ تمدید شد.

به گزارش ایرنا، محمد طاهری روز چهارشنبه به ایرنا افزود: اولین جشنواره «آب و رسانه» استان سمنان شامل هشت بخش‌ خبر، عکس، گزارش، موشن‌گرافیک، مصاحبه، فیلم کوتاه ۶۰ ثانیه‌ای و پادکست است.

وی با اشاره به اینکه شرکت برای عموم آزاد است و به برگزیدگان اول تا سوم در هر بخش، جوایزی اهدا می‌شود بیان کرد: علاقه مندان برای شرکت در جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی اینترنتی دبیرخانه جشنواره www.sww.ir مراجعه کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان با اشاره به رونمایی از پوستر این جشنواره در آستانه روز خبرنگار با مشارکت و همکاری شرکت آب و فاضلاب، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری، شهرداری سمنان، انجمن خبرنگاران و خانه مطبوعات استان سمنان، افزود: ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب و اصلاح الگوی مصرف در میان قشرهای مختلف جامعه، استفاده از ابزار هنر برای ترویج سبک زندگی اسلامی-ایرانی با رویکرد مدیریت مصرف بهینه آب، حساس کردن افکار عمومی نسبت به مساله حفاظت از منابع آبی و بازچرخانی آب در صنعت، اقتصاد آب و مدیریت مصرف آب آشامیدنی، فرهنگ شهروندی و مدیریت مصرف آب ، مستندسازی فعالیت ها و پیشرفت های حاصل شده در صنعت آب و فاضلاب، از اهداف اصلی این جشنواره است. 

وی تاکید کرد: چگونگی نقش رسانه در پیشگیری و مهار کرونا و مدیریت مصرف آب، توانایی و آگاهی رسانه در مسائل آبی، نقش محوری رسانه در مدیریت و اصلاح الگوی مصرف آب و بحران آب و نقش رسانه ها از محورهای این جشنواره است. 

بارندگی در استان سمنان در سال آبی ۹۹-١۴٠٠ نسبت به سال قبل از آن ۵٣ درصد کاهش یافت ولی در شهرهای استان تنش آب آشامیدنی رخ نداد.

درصد برخورداری از شبکه آب در شهرهای استان سمنان ۱۰۰ درصد و در روستا ۸۸ درصد است.