زاهدان_ایرنا_ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: فضای همکاری و زمینه‌های سرمایه‌گذاری در استان بسیار است اما متاسفانه برخی موانع اداری و فرهنگی باعث شده تا سرمایه‌گذاران رغبتی برای حضور در استان نداشته باشند که باید مشکلات و موانع برطرف و زیرساخت ها فراهم شود.

به گزارش ایرنا آیت‌الله مصطفی محامی روز پنجشنبه در نشست با معاون وزیر صمت و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایران و مدیران بخش صنعت، معدن و تجارت استان اظهار داشت: محدودیت‌های موجود و خشکسالی‌های اخیر، مردم سیستان‌وبلوچستان را با مشکلات زیادی روبرو کرده است.
وی افزود: متاسفانه واحدهای صنعتی بزرگی در سطح استان وجود ندارد و باید در کنار صنایع بزرگ به دنبال توسعه واحدهای کوچک و تقویت بازارچه‌های مرزی باشیم.
همچنین  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران در این نشست با اشاره به سفر رییس جمهوری به استان سیستان و بلوچستان و دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: توسعه زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان مورد توجه قرار دارد.
علی رسولیان افزود: مشکل کمبود اراضی برای صنایع نداریم و باید برخی از شهرک های صنعتی را توسعه دهیم.
وی ضمن اشاره به مشکل تامین آب مورد نیاز شهرک‌های صنعتی استان، یادآور شد: در جلساتی که با استاندار سیستان و بلوچستان و نمایندگان حوزه سیستان داشتیم مقرر شد از پساب فاضلاب شهری برای شهرک های صنعتی زاهدان و زابل بهره ببریم.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی ایران با اشاره به اینکه برای سیستان و بلوچستان کارگاه های کوچک را برنامه‌ریزی کردیم، ادامه داد: تا کنون در استان ۵۰ کارگاه تولیدی اجرایی و عملیاتی شده است.
وی افزود : از میان یکهزار و ۱۰۰ واحد تولیدی استان ۲۰۰ واحد راکد هستند که تلاش می‌کنیم تعداد واحدهای راکد را کاهش دهیم.