شیراز – اقتصادی برتر – طرح میدان گازی پازن در صورت آغاز به کار و بهره‌برداری می‌تواند با ایجاد توسعه پایدار، به محرومیت‌زدایی و افزایش سطح امنیت اجتماعی و رفاه خانوار در منطقه محروم دارالمیزان از توابع شهرستان مُهر و مناطق همجوار در جنوب فارس منجر شود.

میدان گازی پازن که در سال ۱۳۹۴ کشف شد و به نتیجه رسید، واقع در کوه های پازنان مشرف بر منطقه دارالمیزان  در جنوب استان فارس ۱۷۰ کیلومتری جنوب شیراز، ۶۵ کیلومتری شمال عسلویه و در شمال شهرستان جم و در حوزه شهرستان مُهر قرار دارد.

 سید موسی موسوی نماینده مردم شهرستان های مهر و لامرد گفت: میدان ارم که در نزدیکی شهرستان‌های لامرد و خنج قرار گرفته است ۱۹ هزار میلیارد فوت‌مکعب گاز شیرین و مرغوب و ۳۵۰ میلیون بشکه میعانات گازی دارد و میدان پازن نیز که در محدوده شهرستان مُهر قرار دارد ۲۰ هزار میلیارد فوت‌مکعب حجم درجای گاز (معادل یک فاز پارس جنوبی) و بیش از ۴۳۰ میلیون بشکه میعانات گازی قابل استحصال دارد.

براساس مطلب دریافتی ایرنا، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ راه‌اندازی گازی ارم و پازن می‌تواند نقش مهمی در رونق تولید ملی، اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی داشته باشد.

موسوی همچنین بر لزوم توجه صنعت نفت به مسئولیت‌های اجتماعی تأکید کرد و گفت: مردم باید صنعت نفت را از خود و متعلق به خود بدانند؛ چراکه تضمین بقای هر صنعتی در گرو ارائه خدمات اجتماعی به مردم آن منطقه است، بنابراین ضروری است پروژه‌های محرومیت‌زدایی در این منطقه اجرا شود.

شهرستان مُهر در فاصله ۳۳۰ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.