عضو انجمن تولیدکنندگان نهاده‌های دام و طیور خواستار رفع ممنوعیت صادرات نهاده‌های دام و طیور شد

عضو انجمن تولیدکنندگان نهاده‌های دام و طیور خواستار رفع ممنوعیت صادرات نهاده‌های دام و طیور شد.

نهاده دامی

بابک چراغچی، عضو انجمن تولیدکنندگان نهاده‌های دام و طیور در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی در جمع خبرنگاران گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید در سیستم بازارگاه از تامین کنندگان واقعی و صلاحیت‌دار توزیع نهاده استفاده کند چون در حال حاضر روند توزیع نهاده با کندی بسیار در حال انجام است.

این تولید کننده نهاده های دام و طیور است خاطر نشان کرد: طی یک و نیم سال گذشته ۱۰ میلیون سرمایه گذاری خارجی در کشور برای تولید نهاده دام و طیور توسط هلندی‌ها انجام شده و سالانه ۳۰۰ هزار تن نهاده دام و طیور در کشور در حال تولید است.

وی با بیان اینکه تکنولوژی تولیدی که واحد تولید نهاده های دام و طیور از آن بهره می‌گیرد هلندی است، عنوان کرد:‌ اساس تولید در تولید نهاده‌های دامی برای ما سلامت تغذیه جامعه است یک گام پیش از سلامت تغذیه جامعه، سلامت نهاده‌های تولید از جمله نهاده‌های دام و طیور قرار دارد.

چراغچی با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان این باور وجود دارد که تهیه غذای سالم متکی به تغذیه سالم است، گفت:‌ گوشت و فرآورده‌های دامی باید از سلامت کامل برخوردار باشند و سلامت و تغذیه دام و طیور نیز بسیار اهمیت دارد.

عضو انجمن تولیدکنندگان نهاده‌های دام و طیور با بیان اینکه ۱۰۰ سال تجربه در زمینه فرمول سازی تولید نهاده وجود دارد، گفت: این صنعت در کشور ما نیازمند تحول اساسی است و اگر بتوان تغذیه دام را با تکنولوژی روز دنیا همسان کنیم به سلامت تغذیه جامعه کمک بسیاری شده است.