سومین وبینار از سلسله وبینارهای تحول دیجیتال در صنعت بیمه برگزار شد.

 به گزارش اقتصادی برتر به نقل از روابط عمومی بیمه ملت، در وبینار سوم، موضوع تحول دیجیتال در فرایندهای صدور و خسارت شرکت‌های بیمه و نقش نهاد ناظر مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این نشست با حضور آقای مقدمی مشاور معاون نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، آقای مهندس علی‌سلیمانی معاون سابق برنامه‌ریزی و نوآوری بیمه ملت، آقای قراگوزلو معاون فنی بیمه های اموال و مسئولیت بیمه ملت، آقای حسن پور مدیر بیمه های مسئولیت و آقای شیداییان رئیس هیات مدیره شرکت ذهن چابک برگزار شد.

این نشست در قالب پنل برگزار و از طریق لایو اینستاگرام شرکت بیمه ملت، پژوهشکده بیمه و مرکز نوآفرینی پلنت در دسترس عموم قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، در این نشست آقای مقدمی به موضوع همراهی بیمه مرکزی با تحولات فناورانه و انطباق آیین نامه های خود با این تغییرات پرداختند و تاکید داشتند که بیمه مرکزی آمادگی همکاری و حمایت از ظرفیت‌های ایجاد شده در این خصوص را دارد.

آقای مهندس علی‌سلیمانی به الزامات نهاد ناظر برای تسهیل فضای کسب و کار و ورود بازیگران جدید و نوآور تاکید داشتند و تجربه های روز دنیا در این خصوص را بررسی کردند.

آقای قراگوزلو اشاره ای به اتفاقات و روند توسعه صنعت بیمه طی سال های اخیر داشته و ورود شرکت های خصوصی به بازار از جمله تمایل صنعت به تغییر و تحول عنوان کردند. تمرکز بر زیرساخت های حوزه فناوری برای استفاده از فرصت های فضای دیجیتال بخش دیگری از صحبت های ایشان بود.

آقای حسن پور به بررسی فناوری های نوین در حوزه ارزیابی خسارت پرداختند و به کارگیری همزمان این فناوری ها در کنار تجهیز زیرساخت ها را راهکار توسعه خدمات خسارت و تحول در فرآیندهای خسارت دانستند.

آقای شیداییان نیز به عنوان رئیس پنل به طرح سوالات مختلف و جمع‌بندی موضوعات در این خصوص پرداخت.

در ادامه این روند به صورت هفتگی یک نشست در قالب میزگرد تخصصی یا ارائه های تخصصی برگزار می شود.

سلسله وبینارهای تحول دیجیتال که به میزبانی بیمه ملت برگزار می‌شود بر آن است تا در ۸ هفته متوالی به موضوعات مربوط به تحول دیجیتال بپردازد. در این مجموعه نشست‌ها تلاش شده تا ذی‌نفعان کلیدی این حوزه به مباحث مرتبط پرداخته و در خصوص موارد چالشی بحث و تبادل نظر کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از جدول زمان‌بندی ارائه‌ها به صفحه اینستاگرام بیمه ملت به آدرس Mellatinsurance_official مراجعه و برای مشاهده وبینارهای تحول دیجیتال از طریق آدرس‌های زیر اقدام کنند.

·          Mellatinsurance_official

·          Bimeh_markazi

·          Ircacir

·          Plannet_ir

این رویداد با حمایت بیمه مرکزی ج.ا.ا، پژوهشکده بیمه، هلدینگ فناپ، مرکز نوآفرینی پلنت و شرکت سامانه‌نگار حامی بیمه برگزار می‌شود.