تهران-ایرنا- دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، وزیر پیشنهادی نیرو را فردی جهادی، انقلابی و دست‌پاک عنوان کرد و امیدوارم بتواند برنامه‌هایی که قول داده‌ را عملیاتی کند.  

عبدالعلی رحیمی مظفری  روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره نگاه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به وزیر پیشنهادی نیرو، خاطرنشان کرد: «علی اکبر محرابیان» یک نیروی جهادی، انقلابی و دست پاک است و امیدوارم بتواند برنامه‌هایی که قول داده‌ را عملیاتی کند.  

دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، به کمبود آب و برق در کشور و مشکلات ناشی از آن اشاره کرد و گفت: اکنون وزارت نیرو یکی از بحرانی‌ترین وزارتخانه‌های ماست و قطعا کاهش و حل این مشکلات در کوتاه‌مدت بسیار سخت است.

رحیمی مظفری، افزایش تولید برق در سراسر کشور را یکی از خواسته‌های نمایندگان از وزیر پیشنهادی اعلام کرد و افزود: وزیر پیشنهادی نیرو باید بتواند به استان‌ها در سراسر کشور برای تولید برق تکلیف کند و با توجه به احتمال کاهش فشار گاز در زمستان، نیروگاه‌ها را برای این شرایط آماده کند.

وی، کمبود برق و آب به دلیل کاهش بارندگی‌ها را ناشی از سوءمدیریت دانست و گفت: در بحث مدیریت منابع آب، نباید به بارش‌ها متکی باشیم و این مسائل را پیش کنیم و از انرژی‌های تجدیدپذیر برای رفع کمبودها در این شرایط استفاده کنیم.

نماینده مردم سروستان، خرامه و کوار(استان فارس) در مجلس شورای اسلامی در عین حال، خواستار همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رییس‌جمهوری برای تشکیل سریع‌تر کابینه شد و افزود: کابینه هر چه زودتر شکل بگیرد نمایندگان زودتر می‌توانند مطالبات مردمی را پیگیری کنند.

رحیمی مظفری، گفت: سرعت در رای اعتماد به وزیران پیشنهادی رییس‌جمهوری تا حدی می‌تواند موثر باشد و حتی اگر رای منفی هم به یک وزیر بدهیم قطعا در جهت کمک به دولت خواهد بود.

وی افزود: قطعا تعداد آرا پشتوانه هر وزیری است. در بعضی حوزه‌ها مثل وزارت خارجه، وزارت نفت، وزارت کشور، وزارت دفاع و وزارت اطلاعات که فعالیت‌هایشان ابعاد بین‌المللی دارد، باید سعی کنیم رویکرد رای‌ها به شکلی باشد که این وزیران بتوانند با پشتوانه بالاتر در عرصه‌های بین‌المللی اقدام کنند.