زاهدان- ایرنا- معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر گفت: در ششمین روز از هفته دولت ١۴ طرح و پروژه راه روستایی، برق رسانی و کشاورزی با هزینه ای افزون بر ١۴۵ میلیارد ریال در این شهرستان افتتاح شد.

علی شعبانی روز یکشنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری از این طرح ها در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:  این طرح ها در حوزه های برق رسانی، آسفالت روستایی و سیستم آبیاری تحت فشار با اعتباری بالغ بر ١۴۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ملی با حضور کوثری معاون سیاسی و اجتماعی استاندار و جمعی از مسئولان محلی در این شهرستان افتتاح شد. 

وی بیان کرد: این پروژه‌ها شامل نیرورسانی، احداث، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع نیروی برق شهرستان با اجرای ٢۴ کیلومتر شبکه متوسط، ٢٢ کیلومتر شبکه ضعیف، و نصب ٣۴ دستگاه ترانس است که با اعتباری بالغ بر ٧٨ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید و یکهزار و ١٢۵ خانوار روستایی از نعمت برق بهره مند شدند. 

فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر گفت: بهره‌برداری از سه طرح سیستم آبیاری تحت فشار در سطح ١١٧ هکتار با هزینه ٢۵ میلیارد ریال و زیر سازی و آسفالت راه روستایی روستای گنج آباد از توابع بخش مرکزی بطول ٨ کیلومتر با اعتبار ۴١ میلیارد ریال از دیگر طرح های افتتاحی امروز بود.

وی بیان کرد: خدمات ارزنده نظام در منطقه مانند خورشید می‌درخشد و مردم شکر گذار این نعمت ها هستند.