تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از برگزاری جلسات با بیش از ۲۴۰ سرمایه‌گذار، صنعتگر و تولیدکننده در یک ماه گذشته در محل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه با عنوان پویش سه‌شنبه‌های پاسخگویی خبر داد. 

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «علی رسولیان» با اشاره به ملاقات‌های خود با سرمایه‌گذاران و طرف‌های قرارداد با شهرک‌های صنعتی، افزود: تقاضا برای سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی روند رو به رشدی داشته و این موضوع بیانگر افزایش تمایل مردم به حضور در عرصه صنعتی است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی خاطرنشان‌کرد: بازپس‌گیری اراضی راکد صنعتی و هماهنگی برای تامین ماشین‌آلات مورد نیاز طرح‌ها و واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی نیز با حضور معاونان و مدیران ستادی و استانی این سازمان بررسی و تدابیر لازم برای رفع مشکلات صنعتگران اتخاذ شد.

براساس این گزارش در پویش سه‌شنبه‌های پاسخ‌گویی که با محوریت رویکرد مردمی دولت و تکریم ارباب رجوع برگزار می‌شود، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۱۴ تا ۲۰ با فعالان اقتصادی طرف قرارداد یا متقاضی سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور دیدار می‌کند و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار می‌گیرد.

برگزاری این مجموعه برنامه ملاقات‌های مردمی و نشست با صنعتگران و تولید کنندگان در سراسر کشور نیز از رویکردهای مهم سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای پاسخ‌گویی و رسیدگی به درخواست‌ها، مشکلات و کاهش بروکراسی اداری است که به‌صورت هفتگی با حضور مدیران و مسوولان شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها برگزار می‌شود.

متقاضیان لازم است پیش از انجام ملاقات، به منظور اخذ نتیجه بهتر، اطلاعاتی درخصوص درخواست خود به همراه شماره تماس و همچنین نتایج حاصل از پیگیری‌های قبلی خود را به شماره تلفن‌های ۲-۸۸۷۷۰۸۷۱ و ۸۸۷۷۰۸۴۲ یا دورنگار ۸۸۷۷۰۸۷۰ ارائه کنند تا نسبت به بررسی و تعیین وقت ملاقات یا رفع موانع و مشکلات احتمالی، اقدام شود.

همچنین متقاضیان ابتدا درخواست خود را از شرکت شهرک‌های صنعتی استان پیگیری و در صورت عدم حصول نتیجه، با مراجعه به بخش «تماس با ما» در پورتال سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به نشانی www.isipo.ir یا ارسال پیام به پست الکترونیکی info@isipo.ir و سامانه پیامکی شماره ۱۰۰۰۰۱۳۴ نسبت به ارائه درخواست ملاقات و ارسال مسائل و مشکلات خود اقدام کنند. 

همچنین حوزه مدیریت و گروه بازرسی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای تکریم بیش از پیش ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی، آماده دریافت نظرات، پیشنهادات، انتقادات و شکایات متقاضیان از طریق شماره تلفن‌ ۹-۸۸۷۷۰۹۲۱ (داخلی ۱۳۸ و ۱۳۹) و دورنگار ۸۸۷۷۰۸۰۰ و درگاه خدمات الکترونیک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به نشانی eservice.isipo.ir می‌باشد و حداکثر تلاش خود را برای راهنمایی و رفع موانع و مشکلات مردم انجام می‌دهد. 

به گزارش ایرنا، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۵۰۶ شهرک و ۳۲۶ ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی در حال بهره‌برداری، ۸۱ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، هفت شهرک فناوری، ۳۸ مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۹۵ هزار و ۴۱۵ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۴۸ هزار و ۱۱۹ واحد صنعتی و سه‌هزار و ۱۵۰ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۶۱ هزار و ۱۷۴ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.