تهران – اقتصادی برتر – رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست امروز با وزیر نیرو تفاهم شد که در ۴ سال آینده ۱۰ هزار مگاوات برق یعنی ۲ برابر تعهدات برنامه ششم توسعه از محل نیروگاه‌های تجدیدپذیرتولید شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا،  محمدرضا پور ابراهیمی در جمع خبرنگاران در تشریح نشست امروز – سه‌شنبه – کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی امروز با حضور وزیر نیرو و نماینده تشکل‌ها و سندیکای بخش خصوصی صنعت برق تجدید پذیربرگزار شد در این نشست عدم توجه به صنعت تولید برق تجدید پذیر در دولت‌های یازدهم و دوازدهم آسیب شناسی شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس گزارش قرائت شده در نشست کمیسیون اقتصادی باید در قالب برنامه ششم توسعه ۵ هزار مگاوات برق از محل نیروگاه‌های تجدیدپذیر وارد شبکه می‌شد اما دولت به یک دهم تعهدات خود نیز عمل نکرده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: در نشست امروز کمیسیون با وزیر نیرو تفاهم شد که ظرف ۴ سال آینده ۱۰ هزار مگاوات برق یعنی ۲ برابر تعهدات برنامه ششم توسعه از محل نیروگاه‌های تجدیدپذیرتولید شود که عدد بسیار بزرگی است، در این بخش نیازمند تصمیماتی در حوزه اقتصاد انرژی و نحوه محاسبات هستیم.

وی افزود: در نشست امروز مقرر شد تصمیمات و مدل‌های مرتبط با اقتصاد انرژی اتخاذ شده به صورت کار مشترک بین کمیسیون اقتصادی، وزارت نیرو و نمایندگان بخش خصوصی عملیاتی شود.

 نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برنامه بسیار خوبی توسط وزارت نیرو در خصوص ساماندهی نیروگاه‌های که راندمان آنها بسیار پایین است و برخی از آنها با ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفیت تولید خود کار می‌کنند در کمیسیون  اقتصادی ارائه شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: قرار است ظرف یک ماه آینده تمامی محورهای مشکلات مرتبط با عملیات اجرای در بخش سرمایه گذاری تولید انرژی‌های تجدید پذیر در کارگروه مشترک کمیسیون اقتصادی و وزارت نیرو برطرف شود و یک ماه آینده علاوه بر اعلام نتایج، برنامه جدیدی در حوزه سرمایه گذاری در بخش انرژی‌های تجدید پذیر ارائه و در دستور کار قرار بگیرد.

وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری مجلس، دولت و وزرات نیرو شاهد اتفاقات خوبی طی ماه‌ها و سال‌های آینده در زمینه افزایش ظرفیت تولید برق باشیم زیرا این حوزه یکی از ظرفیت‌های کشور است.